pro Afriku a nejen pro ni...

Obecně prospěšná společnost DORRA, DOctoRs foR Africa, vznikla s cílem pomoci jedněm z nejchudších lidí planety – obyvatel subsaharské Afriky. Je smutné, jak v posledních letech slovo „ chudoba“ zdevalvovalo. Média jej používají takřka denně ve svých zprávách v souvislosti s tím, jak poslední dobou chudneme. Chudoba v podání obyvatel slumů nebo odlehlých oblastí subsaharské Afriky (a nejen tam) je však každodenní boj o život, o jídlo, o možnost se napít alespoň znečištěné vody. Ne bojem o větší televizi nebo plnější nákupní košík.

 Je mnoho společností, které se zabývají zasíláním materiální pomoci do těchto zemí, ale při svých minulých pobytech jsem byl často svědkem toho, jak může hlavně zdravotnický materiál nezřídka skončit. Nepoužitý ve skladech nebo na dvoře, přístroje nepoužité, kvalitní a drahé léky přeexpirované. Důvod je prozaický – chybí vzdělaný personál, který by je uměl použít. Ve svém okolí mám mnoho lékařů a nelékařských zdravotnických profesí, kteří by rádi pomohli tím nejcennějším, co mají – svými dovednostmi a vzděláním.

Tuto práci děláme ve svém volném čase, na úkor své řádné dovolené, mnohdy na úkor času určeného pro své rodiny, maximální část nákladů hradíme ze svých prostředků.

Ale bez pomoci vás, dárců a sponzorů, se neobejdeme. Děkujeme vám.

MUDr. Dalibor Stoszek

Zakladatel a jednatel společnosti

Kontakt

DORRA, DOctoRs foR Africa

dorra.afrika@seznam.cz

Hradečnice 1891/2a
Hradec Králové
50009

+420.773173021 (MUDr. Dalibor Stoszek)
www.facebook.com/dorra.africa

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode